Magazyny energii

Magazyn energii Łódzkie

magazyny-energiiWraz z dynamicznym rozwojem branży fotowoltaicznej i odnawialnych źródeł energii, powstają także innowacyjne rozwiązania, mające na celu jeszcze bardziej zwiększyć niezależność energetyczną gospodarstw domowych i przedsiębiorstw, które z nich korzystają. Jednym z takich rozwiązań są magazyny energii, czyli urządzenia służące do przechowywania energii wyprodukowanej przez panele fotowoltaiczne. Korzystanie z magazynów pozwala w znacznym stopniu zwiększyć auto konsumpcję energii elektrycznej wytworzonej z instalacji fotowoltaicznej, ponieważ nadwyżki produkcji można magazynować i wykorzystać wtedy, kiedy będą potrzebne.

Nasza firma dostarcza klientom również wysokiej jakości magazyny energii. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą mieszkańców województwa łódzkiego. Nasza siedziba znajduje się w miejscowości Rydzyny niedaleko Pabianic, jednak działamy na szerszym obszarze.

Dlaczego warto zainwestować w magazyny energii?

Panele fotowoltaiczne produkują energię, którą można wykorzystać w domu. Często jednak duże nasłonecznienie powoduje, że prądu jest więcej, niż gospodarstwo jest w stanie wykorzystać w danym momencie. Jeszcze niedawno najlepszym rozwiązaniem na pozbycie się nadwyżek energii, było sprzedanie ich do sieci. W takich przypadkach trzeba było się liczyć jednak z tym, że w miesiącach o mniejszym nasłonecznieniu, gdy panele produkują mniej prądu, a jest on bardziej potrzebny, często konieczne było odkupienie energii z sieci, po wyższej cenie. Magazyny energii powstały po to, aby zwiększyć naszą autokonsumpcję. Do stworzenia takiej instalacji niezbędny jest falownik hybrydowy (falownik hybrydowy to istotne słowo przy magazynach energii), który pozwoli na inteligente kierowanie energią elektryczną z naszej instalacji fotowoltaicznej. Nadwyżka energii, która nie została wykorzystana w naszym gospodarstwie, zostaje wysłana do magazynu energii, można będzie ją wykorzystać np. po zmroku, kiedy produkcja prądu z paneli już się zakończy. Magazyn energii może stanowić też awaryjne źródło prądu tam, gdzie występują częste przerwy w dostawach energii, np. z powodu burzy.

Magazyny energii łódzkie – dlaczego warto skorzystać z oferty?

Wybierając magazyny energii u nas, zyskujesz:

  • darmową energię w okresie braku produkcji lub przy zwiększonym zapotrzebowaniu;
  • stabilizację napięcia i innych parametrów elektroenergetycznych;
  • minimalizację kosztów za energię elektryczną;
  • stabilność i niezależność energetyczną.

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które chcą zainwestować w magazyny energii w województwie łódzkim. Oferujemy profesjonalne podejście do każdego zlecenia i fachowe doradztwo w zakresie doboru i montażu odpowiednich produktów. Dzięki naszym usługom możesz cieszyć się darmową energią nawet w okresie zmniejszonej produkcji prądu.