Badania kamerą termowizyjną

Badanie termowizyjne Łódzkie

badanie-termowizyjneBadanie termowizyjne budynku pozwala na wykrycie nieprawidłowości i nieszczelności w izolacji budynku. Jeżeli doszło do powstania tzw. mostków termicznych, przez które z domu uchodzi ciepło, kamera termowizyjna pozwala je wykryć, co stanie się podstawą do dokonania odpowiednich napraw.

Na czym polega badanie termowizyjne?

Badanie termowizyjne wykonuje się z wykorzystaniem kamery termowizyjnej, która rejestruje emitowane przez obiekt ciepło. Podczas badania kamera pokazuje jak energia cieplna rozkłada się w domu i gdzie znajdują się miejsca przenikania ciepła przez przegrody. Po zakończeniu badania otrzymujemy wydrukowany lub cyfrowy obraz zwany termogramem, który prezentuje mapę z widniejącym rozkładem temperatur. Jeżeli w którymś miejscu pojawiają się nieszczelności w izolacji, kamera pokaże nam te obszary.

Dlaczego warto wykonać badanie termowizyjne domu?

Badanie termowizyjne to świetna metoda na sprawdzenie systemu izolacyjnego budynku. Zazwyczaj decydują się na nie właściciele nowych domów, choć warto sięgnąć po to rozwiązanie także w przypadku starszych budynków, gdy istnieje podejrzenie, że gdzieś występuje nieszczelność i ciepło ucieka. Nasza firma wykonuje badanie termowizyjne profesjonalną kamerą na terenie województwa łódzkiego. Jeżeli więc poszukujesz fachowego rozwiązania, które pozwoli Ci określić stan izolacji Twojego budynku, skontaktuj się z nami.

Korzystając z badania termowizyjnego, możesz:

  • wykryć wady w szczelności budynku, które nie są widoczne gołym okiem;
  • podnieść energooszczędność domu i zaoszczędzić pieniądze;
  • wykryć usterki i błędy w instalacji grzewczej.

Szczelny dom równa się ciepło, komfort i bezpieczeństwo domowników. Szybkie wykrycie ewentualnych nieprawidłowości i nieszczelności pozwala na szybką i często mniej inwazyjną naprawę usterki.

Jak wykonujemy badanie termowizyjne?

Nasza firma ma do dyspozycji nowoczesną kamerę termowizyjną marki FLIR, która pozwala nam na kompleksowe sprawdzenie termoizolacyjności budynków mieszkalnych i przemysłowych. Dzięki naszej kamerze możemy śledzić przebieg rur w ścianach, wykryć zatory w  grzejnikach, a nawet usterki w ogrzewaniu podłogowym.

Zapraszamy do skorzystania z usługi badania termowizyjnego mieszkańców województwa łódzkiego. Badanie wykonujemy na nowych i starszych budynkach. Gwarantujemy profesjonalne podejście do zadania i obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby wykryć wszystkie nieprawidłowości. Zapoznaj się także z naszą ofertą pomp ciepła!